Pohybový kurz Žabky

V prístupe k pohybu vychádzame z prirodzených zákonitostí psychomotorický vývinu človeka, so zameraním na obdobie prvého roku života. V tomto období sa formujú podstatné pohybové návyky, ktoré sa zúročujú po celý život. Porozumeniu týmto zákonitostiam, vzťahom medzi nimi ako aj rozpoznanie individuálnych prejavov je základným kľúčom k otvoreniu detskej duše. Ide o priamu prácu s deťmi zážitkovou metódou (Body-Mind centering), ktorá vedie k porozumeniu toho, ako sa myseľ prejavuje cez telo.

Čo vás čaká

Príjemne strávená hodinka pre Vás a Vaše dieťatko, ktoré je hravou formou podporované k motorickým a psychomotorickým zručnostiam za pomoci rôznych pomôcok, v sprievode pesničiek, riekaniek, tančekov a hier. Stretáva sa tu s rovesníkmi a učí sa základným sociálnym zručnostiam. Formou hry a zábavy sa naučíme pesničky, riekanky a krátke tančeky.

Maminky sa môžu dozvedieť viac z oblasti vývinu a pohybu dieťatka, a ak budú chcieť, môžu nahliadnuť do sveta svojho dieťatka trochu ináč.

 • večná otázka prevencie plochých nôh
 • ako podporiť prirodzený vývin pohybu
 • jednotlivé prechody medzi úrovňami – z ľahu až do vzpriamenia, a prečo ich nepreskakovať a ako podporovať
 • prečo bábätko nosiť čo najviac v klbku
 • a mnohé, mnohé iné…

Deťom je ponúknutá hra a priestor pre ňu aj v sprievode reprodukovanej hudby. Prirodzene rozvíjajú pohyblivosť, koordináciu pohybov, rovnováhu, orientáciu v priestore, lepšie spoznávajú svoje telo a seba samého. Rozvíjajú si schopnosť sústrediť sa, tešiť sa, zapájať sa do činností, ale tiež sa uvoľniť, upokojiť, oddýchnuť si vďaka rytmickému a plynulému usporiadaniu hodiny.

Detičky zažívajú spoločnosť ostatných detí, učia sa prvým sociálnym kontaktom a komunikácii s ostatnými deťmi.

Na cvičeniach používame cvičebné pomôcky ako overbally, bilibá, fitlopty, softbally, masážne ježkové loptičky, masážne podložky, padák, hula hopy, rôzne preliezky ako aj iné, netradičné, ale o to zaujímavejšie – misky, varešky, vlašské orechy, gaštany, bublifuky, maňušky, kamienky, čerešňové kôstky a iné…

Cieľom našich stretnutí je vytvorenie podmienok, aby rodičia mohli s deťmi tráviť príjemný čas, spoznávať a pozorovať ich v nových pohybových a spoločenských aktivitách. Tieto skupiny vnímame aj ako podporné pre rodičov v oblasti výchovy detí ako aj otvorenie možností pre rodičov v oblasti osobnostného rozvoja.

Niečo na zamyslenie:

Deti sa narodia čisté ako krištáľ. Aj v nás sa tento krištáľ ukrýva, ale je už pokrytý vrstvami dospelosti. Verte, či neverte vnútri sme stále deťmi. Skúste ich takto vnímať cez krištáľ, cez ich čistú dušičku. Veľakrát robia veci od srdca z podvedomia. My dospelí si dávame pozor ako sa správame, čo robíme ako vyzeráme, veľa krát to nie je o nás, ale práve o tom ako nás vnímajú ostatní. Je to na zamyslenie prečo vaše deti robia veci, ktoré sa Vám nepáčia, čo Vám tým dávajú najavo, na ktorú vrstvu chcú poukázať. A ich začnete chápať z tejto stránky začnete si pomaličky odlupovať tie nánosy vášho krištáľu. A aj o tomto sa veľa rozprávame.

Info o kurze Žabky

 • PRE KOHO? pre deti od 3mesiacov do 4 rokov *
 • LEKTORKY? Zuzka a Reny
 • KEDY? v doobedných hodinách 1 krát do týždňa **
 • KDE? senecký Labyrint, 2. poschodie **
 • Príspevok? 10 týždňov 90eur
 • PRIHLÁŠKA registračný formulár

* deti budú zaradené do skupín podľa veku
** termín bude oznámený pred začiatkom kurzu