Pohyb a tanec pre našich najmenších - Pohybové kurzy pre bábätká a deti

Čarovný svet, ktorý si tvoríme MY všetci

VIDÍME v ňom to, čo chceme vidieť a učíme sa vidieť veci, ktoré bežne prehliadame.

HRÁME SA v ňom jednoducho detsky, snažíme sa vnoriť do detského sveta.

AKCEPTUJEME a podporujeme. Hľadáme príjemné a prospešné.

CÍTIME v ňom to, čo chceme cítiť a učíme sa cítiť nielen dotykom, alebo = cítiť to, čo sa nám nie vždy darí cítiť, vnímať.

TANCUJEME v ňom pre radosť a potešenie – nie pre úspech a uznanie.

Nehodnotíme, iba POZORUJEME.

POHYBUJEME SA v ňom tak, ako je nám to prirodzené a snažíme sa (nenútene) podporiť tie pohyby, ktoré neprichádzajú prirodzene a sú potrebné.

RELAXUJEME aktívne a zdravo.

ZMÝŠĽAME jednoducho.

Vďaka tomuto svetu prichádzame na iné myšlienky, zabudneme na starosti, dokážeme sa vytrhnúť z každodenného kolotoča povinností, liečime dušu aj telo a naučíme sa tešiť z maličkostí. Pohyb v rôznej podobe nám pomáha precítiť svoje telo a spoznať jeho možnosti, a vďaka tomu sa spojiť s jeho vnútrom, ktoré je veľakrát kľúčom k vyriešeniu rôznych bôľov.

Máte doma šidielko? PRIDAJTE SA K NÁM!

V Tancuľkove máme pohybové kurzy pre všetkých, pre malých aj veľkých, vhodné pre detičky vo veku od 3 mesiacov až do 6 rokov. Kurzy prebiehajú v cykloch: jarný, jesenný a zimný.

Pohyb pre našich najmenších

Ked človiečik vykukne na náš svet, musí si ho najprv poriadne precítiť, poobzerať a hlavne si zvyknúť na veci okolo neho, ktoré sa prejavujú úplne inak ako v brušku maminy. Jediné, čo potrebuje počas prvých chvíľ (mesiacov) je jeho mamina, s ktorou je stále spätý (aj keď už nie fyzicky – cez pupočník). Akceptujeme túto jeho potrebu a osobné stretnutia začíname od 4.mesiaca, keď začína vnímať svet okolo seba. Na stretnutiach vychádzame z prirodzených zákonitostí psychomotorického vývinu. Obdobie prvého roku života je dôležité, pretože sa počas neho formujú všetky pohybové návyky človeka, ktoré sa zúročujú po celý život.

Naše pohybové kurzy:

ŽABKY (3 mesiacov – 3,5 roka)
BLŠKY (3 – 6 rokov)

Tanec pre našich najmenších

Uvedomujeme si, že tanec rozvíja koordináciu myslenia a pohybov, povzbudzuje správne držanie tela a podporuje v našich deťoch prirodzenosť a živelnosť. Ľudovým tancom sa snažíme našim deťom priblížiť ako sa naši predkovia zabávali, obliekali a aké tradície počas celého roka prechovávali.

Naše tanečné kurzy:

MARGARÉTKA (3 – 6 rokov)