Pohybová príprava zameraná na detské ľudové hry a tance pre deti vo veku od 3 do 6 rokov, ktorá trvá 45 minút. Deti sa naučia hravou formou rôzne ľudové piesne, riekanky, pohybové hry a tančeky.

Základné zameranie kurzu je na správne držanie tela, funkčný rozvoj a rozsah pohybu, nácvik napätia a uvoľnenia svalov a základné rytmické cvičenia ako aj nácvik krátkych tancov. Veľmi dôležité sú aj špecifické cvičenia zamerané na rozvoj a vnímanie rytmu, tempa, koordinácie, dynamiky, výrazu a formy ako aj cvičenia na súlad pohybu s hudbou formou rôznych hudobno-pohybových hier a ľudových hier a tancov.

Kurz je vedený s ohľadom na individuálne schopnosti a možnosti detí.

Jeho cieľom je, hravou formou, deti podporiť v akomkoľvek dobrom snažení, motivovať  ich, naučiť prekonávať prekážky a upevniť správne pohybové stereotypy.

Detičky Vám predvedú, čo sme sa naučili na konci júna v seneckom amfiteátri v malom altánku.

Info o kurze Margarétka

  • PRE KOHO? pre deti od 3 do 6 rokov *
  • LEKTORKY? Zuzka
  • KEDY? v poobedných hodinách **
  • KDE? senecký Labyrint, 2. poschodie **
  • PRÍSPEVOK? 60 eur za 10hodín
  • PRIHLÁŠKA registračný formulár

* deti budú zaradené do skupín podľa veku
** termín bude oznámený pred začiatkom kurzu

Vaše hodnotenia

Do Tancuľkova chodím už s

Do Tancuľkova chodím už s treťou dcérou. Prešli sme si tu všetkými fázami – od roztomilých bábätiek, cez neposedné batoľatá, až po roztancované tanculienky. Považujem chvíle v Tancuľkove za jedny z najkrajších, na ktoré budem v starobe s láskou spomínať. Zuzka je pedagóg srdcom i dušou, čo je vidieť na šťastných tvárach detí a bábätiek. Odporúčam kurzy jednoznačne všetkým prvorodičkám a viacrodičkám ako skvelý priestor nájsť si chvíľku času a pozornosti pre konkrétne dieťa.

Sylvia Rabekova
26.08.2020

Zabky, Blsky, Margaretky

Vďaka Zuzke a jej čarovnému priestoru Tancuľkova si obe dcérky radostne poskakujú, spoločne tancujú a spievajú piesne aj mimo Tancuľkova.

Ak hľadáte rešpektujúce, rozvíjajúce a láskavé prostredie so zameraním na pohybový rozvoj Vašich detí, toto je to miesto :).

Je úžasné mať možnosť už s malým bábätkom navštevovať rozvíjajúce prostredie a skupinu podobne naladených mamín s podobnými radosťami a starosťami :).

V Tancuľkove sme si našli vďaka tomu nové priateľstvá, mamín aj s detičkami.

Ďakujeme Zuzi, za to, že to robíš s láskou a odborným vedením, Tancuľkovo je pre mňa s deťmi miesto, kde sa radi vraciame a máme naňho krásne spomienky.

Gabika
26.08.2020

Tanculkovo navstevujeme uz niekolko rokov

Tanculkovo navstevujeme uz niekolko rokov s nasimi detickami, presli sme zabkami, Blskami, Na ludovu notu aj Margaretkami. Deti maju kurzy, ktore ich vedu k pohybu, tancu a hudbe, velmi radi a tesia sa na kazdu hodinu aj na ich veduce. Tesime sa aj na dalsie roky spoly s Tanculkovom ❤️

Ria Zenuchova
26.08.2020

Tancuľkovo je čarovný svet, ktorý

Tancuľkovo je čarovný svet, ktorý vyčarí úsmev nielen tým najmenším detičkám ale aj ich mamičkám 🙂 s dcérkami tam chodíme už od ich 6 mesiacov, spolu 5 rokov a vyskúšali sme už viacero kurzov. Vždy nás tam čakajú vnímavé lektorky, ktoré dokážu vytvoriť úžasnú atmosféru, plnú pohody a pozitívnej energie. Aj teraz sa už opäť nevieme dočkať, keď sa po prázdninách opäť otvoria brány Tancuľkova a my budeme jeho súčasťou. Ďakujeme! 😍🙂🤗

Ivetka Kišš
13.08.2020

Žabky, margaretky

Tanculkovo a Zuzka je naša láska už 4 roky. Začala som s prvorodenou, pokračujeme i s druhorodenou. Obe Zuzku zbožňujú a tešia sa na každú ďalšiu hodinu. Rovnako i ja sa tam teším na kolektív mamičiek, na kopec zaujímavých informácií, na príjemne strávený čas s úžasnými ľuďmi. Ďakujem že ste :*

Hana
13.08.2020

Tancuľkovo nie je bežný pohybový

Tancuľkovo nie je bežný pohybový kurz pre deti. Tancuľkovo je miesto pre deti, ich rodičov, priateľov, kde panuje skvelá uvoľnená atmosféra, kde si mamičky môžu prísť po radu, deti vytvoria nové priateľstvá a aspoň na jednu hodinu v týždni človek (malý aj veľký) naplno vypne a užíva si svet očami detí. Okrem všetkého vymenovaného detičky krásne rozvíja, podporuje hravosť, zvedavosť či správanie sa v kolektíve.
Nám Tancuľkovo prinieslo množstvo nádherných zážitkov a kopec nových kamarátov. Lektorke Zuzke som mimoriadne vďačná za jej láskavý a obetavý prístup.

Jana Hrdličková
13.07.2019

Margaretky

Doprevadzala som moju vnucku Svetlanku na kurz Margaretok. Kurz hodnotim velmi pozitivne. Velmi pekne vedene hodiny, ziadny dril, prave naopak, prirodzena Zuzkina autorita, ci naozaj neviem, ake caro pouziva, ze deti ju nasleduju prirodzene, radi spolupracuju. Je to sposobene aj dobrym vyberom tem a pesniciek. Tanceky deti bavia a okrem toho takou krasnou prirodzenou formou sa stretavaju so slovenskym folklorom, piesnami a tradiciami. Neviem si predstavit lepsie straveny cas. Velke dakujem ?

Alena Kostelna
13.07.2019

Margaretky

Vyborny kurz pre deticky, na ktory sa syn Vincko vzdy neskutocne tesi. Zuzka je uzasna motivatorka a deticky ju miluju. Vrelo doporucujem 🥰🥰🥰

Lenka
13.08.2020