Pohybová príprava zameraná na detské ľudové hry a tance pre deti vo veku od 3 do 6 rokov, ktorá trvá 45 minút. Deti sa naučia hravou formou rôzne ľudové piesne, riekanky, pohybové hry a tančeky.

Základné zameranie kurzu je na správne držanie tela, funkčný rozvoj a rozsah pohybu, nácvik napätia a uvoľnenia svalov a základné rytmické cvičenia ako aj nácvik krátkych tancov. Veľmi dôležité sú aj špecifické cvičenia zamerané na rozvoj a vnímanie rytmu, tempa, koordinácie, dynamiky, výrazu a formy ako aj cvičenia na súlad pohybu s hudbou formou rôznych hudobno-pohybových hier a ľudových hier a tancov.

Kurz je vedený s ohľadom na individuálne schopnosti a možnosti detí.

Jeho cieľom je, hravou formou, deti podporiť v akomkoľvek dobrom snažení, motivovať  ich, naučiť prekonávať prekážky a upevniť správne pohybové stereotypy.

Detičky Vám predvedú, čo sme sa naučili na konci júna v seneckom amfiteátri v malom altánku.

Info o kurze Margarétka

  • PRE KOHO? pre deti od 3 do 6 rokov *
  • LEKTORKY? Zuzka
  • KEDY? v poobedných hodinách **
  • KDE? senecký Labyrint, 2. poschodie **
  • CENA? 66 € za 11 hodín
  • PRIHLÁŠKA registračný formulár

* deti budú zaradené do skupín podľa veku
** termín bude oznámený pred začiatkom kurzu

Vaše hodnotenia

Margaretky

Doprevadzala som moju vnucku Svetlanku na kurz Margaretok. Kurz hodnotim velmi pozitivne. Velmi pekne vedene hodiny, ziadny dril, prave naopak, prirodzena Zuzkina autorita, ci naozaj neviem, ake caro pouziva, ze deti ju nasleduju prirodzene, radi spolupracuju. Je to sposobene aj dobrym vyberom tem a pesniciek. Tanceky deti bavia a okrem toho takou krasnou prirodzenou formou sa stretavaju so slovenskym folklorom, piesnami a tradiciami. Neviem si predstavit lepsie straveny cas. Velke dakujem ?

Alena Kostelna
13.07.2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *