Radi by sme počas stretnutí v Tancuľkovských herničkách ponúkli deťom priestor, v ktorom môžu spoznať aktivity, ktoré prirodzene podnietia ich vrodenú túžbu objavovať svet okolo seba a učiť sa podľa ich vlastného tempa.

Chceme deťom ponúknuť možnosť, v sprievode láskavej rodičovskej prítomnosti a pomoci, dokázať spraviť niečo sám. A o tom Montessori je. Pomôcť dieťaťu, aby dokázalo činnosť spraviť samé. Tieto momenty budú zážitkom pre dieťa ale i váš ako človeka, ktorý mu tuto možnosť, objavovať svet, umožní.

Počas hodiny, ktorú v Herničke strávite, sú deťom ponúknuté rôznorodé aktivity s prihliadnutím na rozvíjanie všetkých zmyslov. Používame rôzne prírodné materiály, robíme aktivity každodenného života, s ktorými sa dieťa prirodzene stretne a dávame mu tak príležitosť stať sa samostatným.

Sú to napríklad praktické veci ako otváranie a zatváranie, prelievanie, presypanie, prenášanie, naberanie, prekladanie, umývanie a mnohé ďalšie. Pri týchto aktivitách sa rozvíja nielen jemná motorika ale i koordinácia ruka – oko.

Radi by sme Vám a Vašim deťom dali priestor objaviť nove hry, inšpirovať sa a zabaviť pri rôznych aktivitách. Spoznať, ochutnať, ovoňať novy svet hry a čara, ktoré do sebou prináša.

Termín

o ďalšom termíne budeme informovať

Pravidlá Tancuľkovskej herničky:

1. Na začiatku, po príchode, predstavíme dieťatku stanoviská a necháme ho, aby si vybralo, ktorú aktivitu chce vykonávať.

2. V herničke pracuje dieťatko s maminou vždy na jednom stanovisku a keď sa dohrá, môže si vybrať ďalšie voľné stanovisko.

3. Navzájom sa v herničke nevyrušujeme a správame sa ohľaduplne jeden k druhému i k hračkám.

4. Detičky učíme hrať sa, pracovať samostatne. Ale v prípade potreby s našou pomocou. Aktivitu môžeme dieťatku ukázať, ale pokiaľ má svoju predstavu ako sa chce s danou pomôckou hrať, necháme mu voľný priestor.

5. Po skončení hry upravíme stanovisko do pôvodného stavu, aby malo ďalšie dieťatko všetko na jednom mieste, tak ako sme stanovisko našli.

6. Ak sa niečo rozbilo, vylialo, rada Vám pomôžem dať to do poriadku.

7. Ak má Vaše dieťatko záujem hrať sa na stanovisku, kde sa hrá už iné dieťatko, poprosíme o súhlas pripojiť sa k nemu.

8. Prípadný nesúhlas rešpektujeme.

9. Ak si dieťatko pri návšteve nevyberie žiadnu aktivitu, necháme ho pozorovať ostatných. Je to prirodzené. Dáme mu čas.

10. Ak s materiálom neviete pracovať, rada Vám pomôžem a vysvetlím.

Maminky, určite myslite vopred na to, že sa Vaše dieťatko môže v herničke poliať či zašpiniť a tak si vezmite preň náhradné oblečenie.

Celú dobu je Vám k dispozícii lektorka a rada Vám pomôže či vysvetlí, ak by ste čokoľvek potrebovali.

Info o kurze Tancuľkovské herničky

  • PRE KOHO? pre deti od 1.5 do 3 rokov *
  • LEKTORKA? 
  • Reny 0908 710 795
  • KEDY? v doobedných hodinách **
  • KDE? senecký Labyrint, 2. poschodie **
  • CENA? 66 € za 11 lekcií
* deti budú zaradené do skupín podľa veku
** termín bude oznámený pred začiatkom kurzu