Loading...

Pohybové kurzy (nielen) pre najmenších

Pre bábätká v brušku

Začíname už s malým človiečikom, ktorý je ukrytý v bezpečí a v teple – v brušku svojej maminy.

Komunikácia s ním prebieha v tomto období predovšetkým cez maminu – cez jej pohyby, cez jej pocity a vnímanie, cez informácie, ktoré získava, ale aj priamo s bábätkom – napr. cez melódie, ktoré k nemu doliehajú, zvuky a hlasy, ktoré počuje.

Pre našich najmenších

Ked človiečik vykukne na náš svet, musí si ho najprv poriadne precítiť, poobzerať a hlavne si zvyknúť na veci okolo neho, ktoré sa prejavujú úplne inak ako v brušku maminy.

Obdobie prvého roku života je dôležité, pretože sa počas neho formujú všetky pohybové návyky človeka, ktoré sa zúročujú po celý život.

Ľudový tanec

Uvedomujeme si, že tanec rozvíja koordináciu myslenia a pohybov, povzbudzuje správne držanie tela a podporuje v našich deťoch prirodzenosť a živelnosť.

Ľudovým tancom sa snažíme našim deťom priblížiť ako sa naši predkovia zabávali, obliekali a aké tradície počas celého roka prechovávali.

Pre dospelých

A keďže všetky detičky majú nekonečné dno energie, maminky potrebujú čas na relax, aby načerpali novú energiu a prečistili svoju myseľ.

Taktiež si uvedomujeme, že relax je dôležitý pre všetkých – bez rozdielu veku a pohlavia

Novinky

Stretnutie absolventov kurzu Rešpektovať a byť rešpektovaný

Výchova dieťaťa zahŕňa množstvo situácií a možno sa vám aj po absolvovaní kurzu R+R opakujú niektoré z nich, kde si nie ste istí, či reagujete rešpektujúco. Darí sa vám rešpektovať vývinové potreby detí a podporovať ich sebaúctu, no zadávanie hraníc sa zdá problematické a vyvstáva otázka, či sa pri ich vymedzovaní nestávate permisívnym rodičom? Alebo robia ťažkosti súrodenecké vzťahy a konflikty medzi deťmi? […]

Darujte 2% Tancuľkovu

Milí Tancuľkáči, obraciame sa na Vás s prosbou o poukázanie 2% z Vašich daní pre OZ Tancuľkovo, tentokrát prvý rok. Poukázaním 2% z Vašich daní nám pomôžete pokračovať v našej práci. Vaše 2% z daní nie sú žiadnou sumou navyše, sú súčasťou Vášho povinného odvodu. […]

Harmonizačné cvičenia pre tehotné

Tehotenstvo je pre ženu krásnym obdobím plným očakávaní, ale zároveň aj obdobím kladúcim na ženu veľké psychické i fyzické nároky. Cieľom cvičení je predchádzať zmenám, ku ktorým dochádza počas tehotenstva. Je to čas a priestor na kontakt a komunikáciu s bábätkom, naladenie sa na svoje vlastné telo, jeho vnútornú silu, ako aj poskytnutie priestoru na zdieľanie radostí aj starostí, ktoré toto obdobie so sebou prináša, a to v bezpečnom kruhu tehotných žien. […]

Napísali o nás

Tancuľkovo 5 out of 5 based on 2 ratings. 2 user reviews.
Tancuľkovo
Tancuľkovo je úžasné.
Na Margarétku sa Miško vždy teší a "teta Zuzka" je jeho kamarátka. Je úžasné sledovať, čo všetko sa deti hravou formou vedia naučiť.

Dcéra sa na hodinu Žabiek veľmi teší, má rada Zuzku, páči sa jej tam.

Zuzka to s deťmi skrátka vie a má ich rada. Dokáže ich zlákať na čokoľvek, vie ich zaujať, vie poradiť maminám a všetko čo robí, robí s radosťou, láskou a úsmevom.
10.03.2015